ReflexMed Blog

Gyomorfekély esetén is bízhatunk a gyógynövényekben!

Ha közvetlenül evés után a gyomorfájdalmaink megszűnnek, de fél vagy két órával az étkezés után újra jelentkeznek, esetleg fokozódnak feltétlenül forduljunk orvoshoz, hogy kizárjuk komolyabb betegség lehetőségét. A gyomorfekélyt nemcsak fájdalom, hanem vérzés/szurokfekete széklet/ is kísérhet és ezt követheti gyengeség, ájulás is.

A gyógynövények – bekerülve a szervezetbe-összekötik a nap energiáját, gyógyító rezgését a testben negatív rezgéseket mutató sejtekkel, és átváltoztatják őket pozitív rezgésű hullámhosszra.
/ Dr Nagy Géza/

Gyomorfekély tea:

  • Körömvirág——————30g
  • Orbáncfű——————–30g
  • Apróbojtorján—————30g
  • Akác————————-30g
  • Citromfű———————10g

Elkészítés:
1 ek. teakeveréket leforrázunk 2,5-3 dl vízzel 15 percig állni hagyjuk. Étkezés előtt 30 perccel fogyasztjuk.
A gyomorfekély kialakulásában nagy szerepet játszik a stressz.
Ajánlott stresszoldó módszerek: Meditáció, jóga, sport, művészetek, humor, kirándulás, stb…..

Ajánlott Étrend:
A fekélybetegnek az a legelőnyösebb, ha naponta sokszor és mindig csak keveset eszik. Akár 8-10 étkezés is lehetséges. Vérző fekélynél inkább ajánlott a pépes, fehérje- és kalóriadús étrend, nincs szükség viszont erre, ha a fekély nem vérzik. Kerülendő a rostos és magas cukortartalmú táplálék, a zsírban sült fogások, túl hideg túl meleg ételek, továbbá a túlzott fűszerezés. Kerüljük a füstölt húst, a kolbászt és a sajtot. Ugyancsak mellőzendők a szeszes italok, a csoki, a kávé, a koffeint tartalmazó teák, üdítőitalok, a savas gyümölcsök és gyümölcslevek, hüvelyesek, mert irritálják a nyálkahártyát. A non szteroid tartalmú gyulladáscsökkentők és fájdalomcsillapítók/ aszpirin/, túlzott gyógyszerhasználat okozhatják és súlyosbíthatják is a gyomorfekélyt. Fontos meghatározni, hogy van -e esetleg táplálékallergia. A tej és glutén sokszor viselkedik allergénként, ezért fogyasztásuk kerülendő.
Érdemes savszívó ételeket eszegetni, így jó hatású lehet a krumplidiéta.

Néhány jól bevált kúra a népi gyógyászatból
A káposztalé a gyomor- és a nyombélfekély gyógyulását egyaránt meggyorsítja. Délelőtt és délután több kisebb adagra elosztva szükséges meginni egy liternyi friss káposztalét, amit turmixgépen vagy gyümölcscentrifugán, némi víz hozzáadásával készíthetünk el. A nyombélfekély átlagosan 3 hét alatt, a gyomorfekély 5-6 hét alatt gyógyítható ily módon. Ha a káposztalé ivása következtében puffadás lép fel, azt csökkenthetjük a reggel és délben étkezés előtt elfogyasztott kamilla- és köményteával.
A nyers burgonyát lereszeljük, a levét kinyomjuk, és reggel éhgyomorra megihatunk fél decit. A kúra kb. 2 hétig tart. A nyers burgonyalé megszünteti a görcsös gyomorfájdalmat, de nem biztos, hogy magát a betegséget is. Az adagolásra vigyázni kell: 1 dl-nél többet ne igyunk belőle, mert a túl nagy dózis torokszárazsághoz és pupillatágulathoz vezethet. Csírázó burgonyát ne használjunk!

A lenmag gyulladáscsökkentő és hámosító hatású, amihez 2-3 tk. lenmagot megőrlünk és felöntjük egy csésze forró vízzel vagy növényi tejjel. 10 perc múlva nyálkás pép válik belőle. Ezt naponta 3x étkezés előtt vesszük be.

A gördülőkúra is hasznos lehet: reggel éhgyomorra igyunk egy csésze kamillateát, amibe egy csipet citrom füvet rakunk, majd 5-10 percig feküdjünk háton, utána ugyanannyi ideig a bal, a jobb oldalunkon, végül hason. Ebéd előtt egy órával, délután 5 órakor és lefekvéskor ismételjük meg, mindig üres gyomorra. Elkészítése:1ek. kamillát és 1 kk. citromfüvet forrázzunk le 2 dl vízzel, hagyjuk állni 10 percig.
A fehér mályva tea nyálkaanyagai bevonják és védik a gyomornyálkahártyát. 1 ek. teafüvet negyed liter langyos vízzel felöntünk és egy éjszakán át állni hagyjuk, egész nap kortyolgatjuk.

A helicobacter Pylori szerepe a fekélyek kialakulásában:
A nyombélfekélyesek 90-95 százaléka, a gyomorfekélyesek 70-90 százaléka Helicobacter Pylori baktérium fertőzésben szenved. A Helicobacter Pylori kiirtása töredékére csökkenti a fekélybetegség kiújulását. A baktérium jelenléte a gyomorrák kockázatát 3-5-szörösre emeli a Helicobacter Pylori negatívakhoz képest.
Mindannyian tudjuk, hogy a mai orvosi protokoll ilyenkor antibiotikumos és savlekötős kezelést javasol, ami lehet ugyan hatásos, de mint tudjuk sok más mellékhatással is jár, mint például a barátságos bélbaktériumok kiirtásával és sajnos nem mindig nyújt 100%-os megoldást.
Alternatívaként azoknak, akik szeretnék elkerülni az antibiotikumos kezelést, itt most közre fogok adni két természetes megoldást ennek a kórokozónak a kiirtására. /Birtalan Katalin/

1.Recept Helicobacter Pylori fertőzés kezelésére:

Hozzávalók:
– 300 g friss kövirózsa levél (Sempervivum tectorum)
– 4 kanál virágméz

Elkészítési javaslat:
A kövirózsa leveleket ledaráljuk egy húsdaráló segítségével, vagy egy botturmixxal pasztává turmixoljuk. Miután összetörtük a leveleket hozzáadjuk a mézet, jól összekeverjük majd minden reggel éhgyomorra 1 kiskanállal fogyasztunk belőle. A mézet csak azért kell hozzáadni, hogy kellemesebb ízet kölcsönözzön a gyógyírnak, de aki bírja a kövirózsa ízét, az a mézet kihagyhatja a receptből. A pasztát a hűtőben tároljuk. A kúrát pedig 30 napig kell tartani. A kúra végén el kell végezni egy véranalízist. Általában 30 napos kezelés után a Helicobacter Pylori elpusztul, de ajánlatos a kúrát még 60 napig folytatni, azért, hogy a fekélyesedések is begyógyuljanak.

2.Recept

Hozzávalók:
– 100 g friss útifű levél
– 200 g virágméz

Elkészítési javaslat:
A húsdarálóval ledaráljuk az útifű leveleket, vagy nagyon apróra összevágjuk, majd összekeverjük a mézzel. Egy csavaros tetejű befőttesüvegbe öntjük és hűtőszekrénybe tároljuk. 15 napig hagyjuk a mézben érlelődni, majd 60 napon át minden reggel éhgyomorra el kell fogyasszunk a ebből a készítményből egy kiskanállal. Az idő letelte után végezzünk el egy véranalízist, általában a Helicobacternek hűlt helye kell, hogy maradjon.

A gyomorfekély kezelésében kedvező hatásúak lehetnek a következő táplálék kiegészítők:
Krill Olaj, Turmerik/-kurkumin/- Olajfa, Coral Calcium , Mikroalgák, Immun+, Green Multi Complex , Flavonoidok,stb…

Mizséry Cintia vagyok,

Gyógymasszőr, természetgyógyász, reflexológus és fitoterapeutaként alkalmazom a régi népi gyógyászat módszereit, de fontosnak tartom beépíteni a terápiába a legújabb kutatások eredményeit is.

Kategóriák

Legutóbbi bejegyzések

Mizséry Cintia vagyok,

Gyógymasszőr, természetgyógyász, reflexológus és fitoterapeutaként alkalmazom a régi népi gyógyászat módszereit, de fontosnak tartom beépíteni a terápiába a legújabb kutatások eredményeit is.

Kategóriák

Legutóbbi bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük